Jesteś tutaj: StartMetody Pracy

METODY PRACY

Kursy językowe w Szkole Języków Obcych „Best” prowadzone są w oparciu o wypróbowane i sprawdzone metody nauczania języków obcych, tak tradycyjne jak i najnowsze. Umiejętne łączenie takich metod jak metoda bezpośrednia, metoda komunikatywna, metoda audiolingwalna, Total Physical Response, sugestopedia i inne ma za zadanie rozwijać w głównej mierze cztery podstawowe sprawności językowe, tj. mówienie, rozumienie, czytanie i pisanie i w konsekwencji prowadzić do pełnej komunikatywności i sprawnego funkcjonowania słuchacza w kontekście wyuczonego języka obcego. Dążąc do osiągnięcia tego celu kierujemy się w równym stopniu standardami językowymi określonymi w tzw. Common European Framework (Europejskie Portfolio Językowe), jak i standardami egzaminacyjnymi Uniwersytetu w Cambridge w Wielkiej Brytanii .Kierując się sprawdzoną angielską zasadą "practice makes perfect" (ćwiczenie czyni mistrza), staramy się już od pierwszej lekcji umożliwić słuchaczom jak najczęstszy i najpełniejszy kontakt z językiem obcym w jak najbardziej naturalnych sytuacjach. Osiągamy to poprzez:
  • współpracę z lektorami o wszechstronnym przygotowaniu do nauczania języka obcego legitymującymi się biegłością w posługiwaniu się językiem obcym;
  • pracę w niewielkich grupach, co umożliwia indywidualny kontakt z każdym uczniem;
  • stosowanie autentycznych materiałów takich jak filmy wideo, oryginalne nagrania audio, czasopisma obcojęzyczne;
  • korzystanie z najnowocześniejszych podręczników i materiałów dydaktycznych renomowanych wydawnictw językowych
  • zastosowanie podczas lekcji interesujących i stymulujących ćwiczeń językowych o różnorodnej tematyce;
  • regularne powtórzenia materiału.
W przeciwieństwie do licznie pojawiających się w ostatnich latach na rynku propozycji nauki języka metodą "na skróty", nie składamy nierealnych obietnic (np. angielski w trzy miesiące, niemiecki 5 razy szybciej). Staramy się natomiast uświadomić naszym słuchaczom, że biegłość, samodzielność i wszechstronność w posługiwaniu się językiem obcym można osiągnąć jedynie na drodze własnej systematycznej pracy, gdzie niebagatelną rolę odgrywają dobrze wyposażona i świadoma swojej roli szkoła oraz zaangażowany i kompetentny nauczyciel.